Laboratoře

Laboratoře potřebují vodu nejvyšší čistoty, např. pro mytí sklenic, analýzy, autoklávy a vodní lázně.

Návrh a realizace úpravy vody pro laboratoře předpokládá rozsáhlé znalosti a vědomosti o použití vody v laboratoři, neboť rozsah aplikací se liší stejně jako specifikace požadavků na kvalitu a čistotu vody. V podstatě vždy se používá demineralizovaná voda. Velký význam je kladen na výběr komponentů úpravny vody, který se liší dle farmaceutických požadavků, jakož i dle rozsahu validace a dokumentace. Nejčastěji  zadávané parametry kvality vody jsou: požadovaná vodivost (µS/cm), obsah organických látek a obsah mikroorganismů.

Klasifikace procesní vody pro laboratoře: 
  • voda pro běžné použití (ASTM typ 3, mytí skla, myčky laboratorních pomůcek, analýzy, autoklávy)
  • voda pro speciální laboratorní použití (ASTM typ 2, analýzy, myčky laboratorních pomůcek)
  • ultračistá voda pro analýzy a testy (ASTM typ 1, analýzy, pilotní a poloprovozní projekty)

EUROWATER nabízí iontoměničové systémy pro výrobu vysoce čisté demineralizované vody s vodivostí pod 0,1 µS/cm. Pro optimalizaci uživatelského komfortu jsou iontoměniče regenerovány prostřednictvím nejbližších lokálních EUROWATER servisních středisek. Tento systém má také cenově dostupnější alternativu, kterou je prodej demineralizované vody v lahvích.

Vysoce čistá demineralizovaná voda s nízkým obsahem organických látek a mikroorganismů pro laboratoře s velkou spotřebou vody

Pro laboratoře s velkou spotřebou vody nabízí EUROWATER linky na úpravu vody, které obsahují změkčovač, dvoustupňovou reverzní osmózu (DPRO), EDI (elektrodeionizace), polisher s UPW iontoměničem, UV sterilizaci a sterilní filtry. Aby byly splněny požadavky na čistotu vody pro tyto laboratoře, musí voda v potrubním systému neustále cirkulovat, a nikoliv stát. Dvoustupňová reverzní osmóza zajišťuje dvojitou bezpečnost proti pronikání bakterií a mikroorganismů v souladu s US lékopisem. Produktem je voda s typickou vodivostí 1 – 3 µS/cm, kterou je možné ještě podstatně vylepšit polishery na hodnotu vodivosti blížící se 0,055 µS/cm, tj. 18 MΩ.

Vysoce čistá demineralizovaná voda pro laboratoře s nízkou spotřebou vody

Pro laboratoře s nízkou spotřebou vody nabízí EUROWATER linky na úpravu vody, které obsahují změkčovač, dvoustupňovou reverzní osmózu (DPRO), EDI (elektrodeionizace), polisher s UPW iontoměničem, UV sterilizaci a sterilní filtry. Aby byly splněny požadavky na čistotu vody pro tyto laboratoře, musí voda v potrubním systému neustále cirkulovat, a nikoliv stát. Dvoustupňová reverzní osmóza zajišťuje dvojitou bezpečnost proti pronikání bakterií a mikroorganismů v souladu s US lékopisem. Produktem je voda s typickou vodivostí 1 – 3 µS/cm, kterou je možné ještě podstatně vylepšit polishery na hodnotu vodivosti blížící se 0,055 µS/cm, tj. 18 MΩ.

Potrubní systémy

EUROWATER nabízí potrubní systémy ze všech známých standardních materiálů (PVC, PP, PVDF, AISI 316L). Jsme schopni uspokojit požadavky většiny laboratoří.

Validace

Všechna zařízení na úpravu vody EUROWATER procházejí standardním validačním programem a jsou dodávána s odpovídající dokumentací. Na přání poskytneme dokumentaci přesně dle vašich požadavků.

Zkušenosti a odpovědnost

EUROWATER získal velké zkušenosti s úpravou vody pro laboratoře. Pro vaši laboratoř navrhneme optimální řešení šité na míru. Naši zkušení prodejní inženýři vám poskytnou konzultace, navrhnou skladbu zařízení, zajistí dokumentaci a instalaci zařízení.

Čtěte víc

 

Odkazy