Chemický průmysl

Centrální úpravna procesní vody a napájecí vody pro parní kotelnu. Zařízení je komplet dodáno v provedení silicone-free, dle požadavku zákazníka.

V téměř všech typech chemického průmyslu se používá voda přímo do produktů nebo ve výrobních procesech.

Chemický průmysl je široká skupina zahrnující výrobu základních chemikálií, pesticidů a agrochemikálií, barev a laků, mýdel a čisticích prostředků, parfémů, vlasových šampónů, farmaceutických surovin a léčiv.

V mnoha případech je kvalita vody z vodárny nedostačná, protože obsah anorganických solí narušuje nebo přímo znehodnocuje výrobek a výrobní proces.

Změkčená a demineralizovaná voda se často používají v mnoha chemických kapalinách z důvodu zajištění konstantního složení a vzhledu výrobků. Použitím takto upravené vody lze zabránit i srážení vlivem zvýšených teplot.

Na základě dlouholetých aktivit v chemickém průmyslu jsme získali velké množství zkušeností s různými aplikacemi. Nejčastěji se jedná o procesní vodu, pitnou vodu, chladicí vodu, oplachovou vodu, vodu pro kotle, atd.

 
Procesní voda pro kosmetický průmysl. Instalace zahrnuje m.j. změkčovače, nerezovou reverzní osmózu a EDI jednotku. Kompletní zařízení je sanitovatelné horkou vodou.

Čtěte víc

 

Odkazy