Menší vodárny

Mnoho farem, domů a podniků se nachází na místech, kde není vybudován přívod pitné vody z veřejných distribučních sítí. Můžeme zajistit realizaci individuálního zdroje zásobování pitnou vodou instalací úpravny pitné vody, která může sloužit pro jednoho nebo více odběratelů.

Nejčastější problémy

Barví se vám vaše prádlo, jsou vaše mycí nádrže, žlaby a jiná zařízení zanesena rzí, voda má špatnou chuť nebo je zakalená? V těchto případech je s největší pravděpodobností příčinou zvýšený obsah železa v surové vodě. Pokud je prádlo po vyprání nažloutlé nebou jsou ve vodě přítomny černé sraženiny, problémem je téměř jistě mangan. Surová voda může taktéž obsahovat vysoké koncentrace agresivního oxidu uhličitého, který způsobuje korozi potrubí a připojených zařízení. 

Řešení

Řešení je jednoduché a máme s ním bohaté zkušenosti; uzavřený tlakový filtr, který odstraňuje železo, mangan, amonné ionty, neutralizuje agresivní oxid uhličitý a filtruje mechanické nečistoty. Řešení je vhodné pro uživatele, kteří nejsou napojeni na veřejný vodovod a pro menší odběratele vody jako jsou například domácnosti, menší vodárny, farmy a zahradnictví.

Tlakový filtr obvykle obsahuje filtrační nádobu s ventilovým systémem, manometr a testovací kohout.

Manuální nebo automatický tlakový filtr

EUROWATER vyrábí dva typy tlakových filtrů, manuální typ NS a automatický typ NSB.

Filtr typ NS je vhodný hlavně pro malé a střední vodárny, které požadují manuální ovládání praní. Obvykle se tento filtr pere 1 - 2 krát za týden.  

Automatický filtr typ NSB se používá v automatizovaných provozech bez požadavku manuálního proplachu. Řídící panel zabezpečuje prostřednictvím vhodného programu pravidelné praní filtru. Při rostoucí spotřebě vody nebo při změně složení vody, je možné řídící panel jednoduše přeprogramovat, a tak přizpůsobit provoz filtru novým podmínkám.

O našich tlakových filtrech s průtokem až 100 m³/h se můžete dozvědět více v odkazu Čtěte víc.

Manuální tlakový filtr NS a automatický tlakový filtr NSB.

Čtěte víc

 

Odkazy