Tisková zpráva

Grundfos získává Eurowater

Grundfos a Eurowater dospěli k dohodě o převodu společnosti do firmy Grundfos. Toto představuje významný milník v pokračujícím úsilí společnosti o průkopnická řešení globálních globálních problémů s vodou.

Vážení zákazníci,

v minulých dnech bylo veřejně oznámeno, že Grundfos dospěl k dohodě o získání společnosti Eurowater, čímž významně posílí svou pozici a nabídku v oblasti úpravy vody.

Tato akvizice je přímo v souladu se strategií společnosti Grundfos, jejímž cílem je posílit její inovační vedoucí postavení v oblasti vodohospodářských technologií, a podporuje záměr společnosti propagovat řešení světových výzev v oblasti vody a klimatu a zlepšovat kvalitu života lidí na celém světě.

“Eurowater přináší široké portfolio řešení a hluboké porozumění aplikacím úpravy vody a koncovým uživatelům. To nám umožní posílit naši hodnotovou propozici pro zákazníky. Po dokončení nás tato akvizice dále posune v naší důležité práci na řešení problémů s vodou v celosvětovém měřítku,” říká Ulrik Gernow, Group Executive Vice President, CMO, Grundfos a pokračuje: „Eurowater je mimořádná společnost a jsme opravdu ohromeni její organizací a lidmi, které jsme zde již potkali.“

Společnosti Eurowater a Grundfos sdílejí mnoho podobností, včetně jasného zaměření na inovace a poskytování vysoce kvalitních produktů a služeb s přidanou hodnotou zákazníkům. Kulturně se tyto dvě organizace velice podobají, a to jak v zacílení na příležitosti tak v zaměření na zákazníka. „Lepší kupující neexistuje! S klidnou myslí předáváme vedení našeho životního díla Grundfosu. Firmu jsme převzali před 17ti lety od rodiny Scherfigů, která vlastnila společnost od svého založení v roce 1936. S globálním dosahem a přítomností společnosti Grundfos a našimi rozsáhlými zkušenostmi s výrobou prvotřídních produktů vidíme skvělé příležitosti, jak podpořit vývoj inovativních a efektivních řešení úpravy vody ve prospěch mnoha našich zákazníků, ” říká Torben Buhl, výkonný ředitel společnosti Eurowater.

Eurowater se sídlem v Dánsku je zaměřen především na evropské trhy s rozsáhlým programem pro technologie úpravy vody se zaměřením na zákazníky v průmyslovém a komunálním sektoru.

Transakce podléhá regulačním schválením a očekává se, že bude uzavřena během podzimu 2020.

Pro další informace a dotazy se obracejte na: 
 
 
GRUNDFOS
 
Peter Trillingsgaard
Group Vice President
Group Communication & Public Affairs
Direct: +45 87 50 69 00
Email: ptrillingsgaard@grundfos.com
 
EUROWATER
 
Jens O. Gjerløff
Marketing manager
Direct: +45 50 60 24 54 
Email: jgj.dk@eurowater.com

Čtěte víc

 

Odkazy